Holowanie innego pojazdu nie jest zbyt trudne, pod warunkiem jednak spełnienia kilku warunków podstawowych, które dotyczą bezpieczeństwa. Chodzi zarówno o pojazd holujący, jak i holowany. Trzeba tutaj zachować odpowiednie proporcje. Dopuszczalne jest na pewno holowanie pojazdu, którego masa nie jest w żadnym wypadku większa od masy hamowanej przyczepy. Co jeszcze trzeba wiedzieć?
Oświetlenie oraz oznakowanie
W pojeździe holowanym musi umieszczony być ostrzegawczy trójkąt. Najlepiej, jeśli by się znajdował za szybą tylną koniecznie z lewej strony. Poza tym przy widoczności ograniczonej musimy załączyć światła pozycyjne. Pojazd holujący powinien mieć włączone światła mijania. Mowa nawet o samochodach, które są wyposażone w światła do dziennej jazdy.
Warto jeszcze wspomnieć o zaczepach holowniczych, które się wkręca w specjalne miejsce do tego przeznaczone. Jest ono ukryte pod samą zaślepką zderzaka. Zaczep wkręcać się powinno ręcznie, a później do oporu dokręcić. Z kolei linka holownicza powinna mieć długość od czterech do sześciu metrów.